polski english
« powrót
39. Zgromadzenie Delegatów IFMSA-Poland
20 listopada o 04:54;   

Ponad 400 uczestników, reprezentujących wszystkie uczelnie medyczne w Polsce, wzięło udział w 39. Zgromadzeniu Delegatów Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, które odbyło się w dniach 10-12 listopada 2017 roku w Olsztynie. Było to największe ogólnopolskie forum studentów medycyny i młodych lekarzy.

W trakcie zjazdu odbyło się kilkanaście sesji tematycznych (m.in. z zakresu zdrowia publicznego, zdrowia reprodukcyjnego czy edukacji medycznej), podczas których dyskutowane były bieżące kwestie dotyczące ochrony zdrowia w Polsce. Uczestnicy mieli także okazję omówić kierunki rozwoju Stowarzyszenia oraz wysłuchać sprawozdań z dotychczasowej aktywności IFMSA-Poland na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

W ramach Sesji Plenarnej zostały wybrane władze Stowarzyszenia na rok 2018. Ponadto delegaci podjęli historyczną decyzję o utworzeniu nowego Oddziału Zielona Góra, przy niedawno powstałym Wydziale Lekarskim na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Tematem przewodnim Zgromadzenia Delegatów była neurologia i neurochirurgia, a program wydarzenia został dodatkowo wzbogacony o część naukową – I Ogólnopolską Studencką Konferencję Naurologiczną, współorganizowaną z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, podczas której zaprezentowali się młodzi naukowcy z całego kraju.

– Organizacja tak dużego przedsięwzięcia nie byłaby mozliwa bez wsparcia naszych partnerów: Polpharmy, Naczelnej Izby Lekarskiej, Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej, Wydawnictwa Lekarskiego PZWL, Towarzystwa Ubezpieczeń INTER Polska, a także wielu innych firm i instytucji, którym bardzo dziękujemy za wkład i ogromne zaangażowanie – mówi Artur Nowakowski, Wiceprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego 39. Zgromadzenia Delegatów IFMSA-Poland.

Do Komitetu Honorowego 39. Zgromadzenia Delegatów IFMSA-Poland dołączyli:
• Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej dr n. med Maciej Hamankiewicz,
• Prezes Warmińsko-Mazurskiej Rady Lekarskiej lek. Marek Zabłocki,
• Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki
• Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz,
• Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. dr hab. Ryszard Górecki,
• Prorektor ds. Zadań Uczelni Medycznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. dr hab. n.med. Wojciech Maksymowicz
• Dziekan Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. dr hab. n. med. Andrzej Rynkiewicz

Organizatorem wydarzenia był Oddział Olsztyn Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, zrzeszający studentów i absolwentów Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest organizacją zrzeszającą studentów medycyny i młodych lekarzy. W ramach swej działalności należy do Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studentów Medycyny, największej na świecie organizacji studenckiej łączącej ponad milion młodych ludzi ze 121 państw. Misją IFMSA-Poland jest budowanie potencjału i wzrost kwalifikacji studentów kierunków medycznych z równoczesną realizacją działań na rzecz społeczności w zakresie zdrowia publicznego, edukacji medycznej, humanitaryzmu oraz podnoszenie tych spraw w dyskusji publicznej i ich podejmowanie we współpracy międzynarodowej.
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Olsztyn
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl