polski english
« powrót
Pink Lips Project - edycja Kortowiada 2014
26 maja o 00:34;   

Pink Lips podczas Kortowiady, czyli rakowi mówimy RÓŻOWE STOP!

15. i 16 maja w naszym oddziale miały miejsce pierwsze, inauguracyjne akcje w ramach projektu Pink Lips! To niepowtarzalne wydarzenie w ramach programu stałego SCORA, którego celem jest szerzenie wiedzy na temat profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

Wykorzystując największy atrybut kobiecości - pomalowane na różowo usta, studentki starały się trafić do szerokiego grona odbiorców, aby uświadamiać i zachęcać do profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

Podczas Parady Studentów rozpoczynającej Kortowiadę 2014 - największe juwenalia w Polsce, studentkom IFMSA-Poland oddział Olsztyn udało się trafić do ponad 500 osób. W kolejnych dniach ta liczba rosła!

Rozdając różowe buziaki zwracały one uwagę na problem licznych zachorowań na Raka Szyjki Macicy wśród Młodych Polek.

W piątek, 16. maja, podczas Boju Wydziałów, nasz Różowy Team miał także swój czas na scenie! Razem ze studentami wszystkich wydziałów walczyliśmy z Rakiem Szyjki Macicy rozmawiając i zachęcając do regularnych badań cytologicznych.

Tysiąc naklejek, dziesiątki tysięcy różowych buziaków oraz setki uświadomionych osób to najlepsze podsumowanie przeprowadzonych w Olsztynie akcji! A to dopiero początek...!

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Olsztyn
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl