polski english

Jak wyjechać na praktyki - krok po kroku

 

1. Rejestracja w systemie IFMSA

Jeden z najważniejszych punktów, ponieważ dzięki temu systemowi będzie możliwe przydzielenie należnych punktów za udział w akcjach.

2. Udział w akcjach?

Tak... brzmi to trochę jak byśmy byli agentami do zadań specjalnych i poniekąd jesteśmy. Naszą misją jest proklamowanie zdrowia, edukowanie i czynienie życia lepszym :) Też możesz zacząć tego dokonywać, wystarczy, że skontaktujesz się z koordynatorem programu stałego, który najbardziej odpowiada Twoim zainteresowaniom.

3. Spotkanie informacyjne w październiku

Tu poznasz listę krajów dostępnych w danym roku, poznasz szczegóły rekrutacji i terminarz.

4. Formularz rejestracyjny

Potwierdź znajomość regulaminu praktyk, uzupełnij średnią ocen (pamiętaj o potwierdzeniu jej w dziekanacie!).

Jeśli działasz w kolach naukowych lub masz jakieś publikacje naukowe – to również doceniamy punktami! Nie zapomnij tego uwzględnić w formularzu rejestracyjnym. Potrzebny będzie też podpis opiekuna koła i ksero abstraktu pracy, żeby potwierdzić Twoje osiągnięcia.

5. Wyniki kwalifikacji

Zostaną podane do publicznej wiadomości 30 listopada i 4 grudnia . Najpierw lista ogólnopolska a chwilę później lista lokalna. Jeżeli się nie dostałeś, to nic straconego. Zawsze jest jeszcze lista ogólnopolska późna na którą też będziesz mógł startować w przypadku niezakwalifikowania.

6. Dokumenty wymagane przez stronę zagraniczną.

Przed złożeniem formularza sprawdź jakie dokumenty są wymagane przez kraje z Twojej listy. Najprościej sprawdzić to pod adresem http://ifmsa.org/exchange/scope/explore/exchange-conditions

 

Zanim podejmiesz decyzję o złożeniu kwestionariusza dokładnie zapoznaj się z regulaminem i informatorem SCOPE !!!

 

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Olsztyn
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl