polski english

Miś pod szpitalną choinkę

 

Miś pod choinkę to akcja w świątecznym duchu. Naszym celem jest poprawa humoru najmłodszym pacjentom spędzającym Boże Narodzenie w szpitalu. Podążamy za przykładem Świętego Mikołaja i obdarowujemy maluchy drobnymi upominkami. Spędzamy z nimi wesoło czas na zabawie i konkursach.

Założeniem projektu jest obdarowanie pluszowymi misiami jak największej liczby dzieci które święta spędzą w szpitalnych łóżkach. Akcja jest podzielona na dwie części. Pierwsza polega na zebraniu pieniędzy, a druga na obdarowaniu małych pacjentów pluszakami.

Fundusze na zakup upominków zbierane są w różnoraki sposób. Organizowane są niepubliczne zbiórki pieniędzy przeprowadzane wśród studentów, koncerty, kiermasze świąteczne, aukcje i imprezy charytatywne, a także inne okolicznościowe wydarzenia. Wsparcia udzielają również partnerzy projektu.

Wizyty w szpitalach są pełne radości. Studenci medycyny w strojach Aniołów, Diabłów, Elfów i Skrzatów przynoszą dzieciom nie tylko prezenty – pluszowe maskotki i słodycze, ale też namiastkę świąt. Głównym założeniem projektu jest okazanie szczególnej troski dzieciom spędzającym ten niezwykły czas w tak nietypowym dla nic miejscu. Wspólne śpiewanie kolęd, gry i zabawy pozwalają małym pacjentom, chociaż na chwilę zapomnieć o chorobie, bólu, nieprzyjemnych badaniach i rozłące z rodzicami.

Z roku na rok akcja obejmuje zasięgiem większą ilość szpitali, a prezenty trafiają do ogromnej ilości dzieci. Studenci włączają się niezwykle aktywnie i bardzo chętnie w przygotowania projektu, bo jak sami mówią największą satysfakcją jest wywołać uśmiech na twarzach małych pacjentów.

 

 

Kontakt:

Ewelina Pudłowska
Koordynator Lokalny Projektu "Lekcja Kontra Infekcja"
E-mail: pudlowska.ewelina@gmail.com| Tel.: 
784662188

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Olsztyn
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl