polski english

O nas

 

Kim jesteśmy? Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest organizacją zrzeszającą studentów medycyny i młodych lekarzy. Jest zrzeszeniem apolitycznym, samorządnym i trwałym, o celach niezarobkowych. W ramach swej działalności należy do Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studentów Medycyny — IFMSA (International Federation of Medical Students’ Associations).

IFMSA jest największą na świecie organizacją studencką. Poprzez 116 organizacji krajowych należą do niej studenci z 107 państw. W ramach IFMSA działa ponad 1 200 000 młodych ludzi na świecie. IFMSA ma swój Zarząd wybierany raz w roku na walnym zebraniu.

Siedzibą IFMSA jest Ferney-Voltaire we Francji. Siedziba ta jest wspólna z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Lekarzy. Organem nadzorującym pracę Federacji i Zarządu jest Komisja Rewizyjna. Ze względu na zakres działanie cała struktura IFMSA została podzielona na Programy Stałe (Standing Committees).

Co robimy? Działalność Stowarzyszenia polega na przeprowadzaniu projektów i akcji na rzecz środowiska studenckiego, dzieci, młodzieży i społeczności olsztyńskiej.  Słyniemy z takich akcji jak „Szpital Pluszowego Misia” czy „Miś pod Szpitalną Choinkę”. Organizujemy różnorodne konferencje naukowe, prowadzimy  międzynarodowe wymiany studenckie, praktyki, szkolenia i warsztaty. Wszystkie cele Stowarzyszenia są osiągane poprzez Programy Stałe i ich Koordynatorów:

  • Zdrowia Publicznego (SCOPH)
  • Edukacji Medycznej (SCOME)
  • Zdrowia Reprodukcyjnego i AIDS (SCORA)
  • Praw Człowieka i Pokoju (SCORP)
  • Wymiany Zawodowej (SCOPE)
  • Wymiany Naukowej (SCORE)

Proponujemy ogólne informacje, które możecie znaleźć na stronie www.ifmsa.pl Jeśli chcesz być powiadamiany na bieżąco o naszych akcjach, to najlepiej polub nas na Facebooku

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Olsztyn
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl