polski english

O programie

Program Stały ds. Praktyk Wakacyjnych/ Standing Comitte On Professional Exchange

Najpopularniejszym i jednocześnie najstarszym programem działającym w IFMSA-Poland jest Standing Committee on Professional Exchange (SCOPE). Co roku dzięki niemu ponad 300 studentów z całej Polski ma szansę wyjechać na miesięczną praktykę wakacyjną do niemal każdego zakątka świata. Miesiąc w Rzymie, Chicago, Japonii czy Brazylii to nie tylko niezwykła okazja podpatrzenia pracy lekarzy, ale także niesamowita okazja zwiedzenia kraju w towarzystwie najlepszych przewodników - miejscowych studentów.

Jak to możliwe? Działając w każdym programie stałym (SCOPE, SCORE, SCORA, SCOPH, SCORP) zbieracie cenne punkty, które wraz z tymi za ocenę z języka angielskiego, działalność w STN-ie oraz wygłoszone/opublikowane prace naukowe dają Wam szansę na udział w tej niespotykanej przygodzie.

Kalendarz SCOPE zaczyna się w sierpniu, kiedy odbywa się międzynarodowe spotkanie członków Federacji IFMSA. Nasz Koordynator Narodowy (NEO) podpisuje nowe kontrakty na przyszłoroczne praktyki. Zwyczajowo w październiku odbywa się WZCO (Walne Zebranie Członków Oddziału), na którym wybierany jest Zarząd Oddziału, w tym Lokalny Koordynator ds. Praktyk Wakacyjnych (LEO), prowadzący Was przez całą procedurę kwalifikacji. Na jesiennym ZD (Zgromadzeniu Delegatów), na sesji SCOPE LEOni ze wszystkich oddziałów otrzymują od Koordynatora Narodowego listę państw do kwalifikacji ogólnopolskiej oraz lokalnej, innej dla każdego oddziału. Równocześnie odbywają się wybory na stanowisko NEO.

Od listopada w Oddziale ruszamy z kwalifikacjami, przyjmujemy zgłoszenia, podliczamy punkty i konsultujemy się z NEO.

Pod koniec listopada i na początku grudnia ogłoszone zostają dwie listy - lokalna i ogólnopolska. Po zebraniu dokumentów od wszystkich wyjeżdżających pozostaje tylko przekazać je NEO Polski...
          ...i już możemy cieszyć się niesamowitym wyjazdem na drugi koniec świata!!! :) 

Tym, którym nie udało się zakwalifikować lub jeszcze nie mogą wyjeżdżać (pierwszy wyjazd jest możliwy po III roku) proponujemy pomoc w organizacji social programu dla naszych corocznych Incomingsów! To świetna zabawa, doskonała okazja na zawarcie nowych zagranicznych znajomości, na poćwiczenie języków obcych a także możliwość zebrania punktów!

Program SCOPE daje ogromne możliwości nabrania doświadczenia na polu medycznym, życiowym i towarzyskim. Po każdej praktyce pozostają wspomnienia, których nie sposób opisać...

Chcesz wyjehać na praktyki w ramac programu SCOPE? Już dziś...

  1. Dołącz do członków IFMSA. 
  2. Skontaktuj się z Lokalnym Koordynatorem Wymiany (LEO O/Olsztyn)
  3. Zapisz się na listę https://groups.google.com/forum/?hl=pl#!forum/ifmsa-poland-oddzial-olsztyn

Filmik SCOPE

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Olsztyn
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl