polski english

Peer Support

Po pomyślnym przejściu procesu rekrutacji na studia, uczucie pierwotnej euforii zwykle zastępuje obawa przed nowym, nieznanym światem. Jakie będą studia? Jak wyglądają zajęcia? Gdzie mam się zgłosić? Z czego się uczyć? Czy odnajdę się w nowym otoczeniu, w nowym mieście?

Każdy z nas zadawał te pytania i wiemy, jak wielką wartość ma wsparcie w tym trudnym okresie. Dlatego stworzyliśmy program Peer Support. Starsi studenci, tzw. Supporterzy, obejmują swoją opieką młodszych Peerów. Odpowiadają na wszystkie pytania, wskazują drogę, łagodzą lęk przed nieznanym. Są zawsze do dyspozycji i zawsze chętni do pomocy.

Lecz Peer Support to nie tylko opieka nad pierwszakami. To przede wszystkim pomoc studentom młodszym, niezależnie, czy są przedstawicielami pierwszego, drugiego czy starszego roku. W myśl programu, każdy uczestnik jest nie tylko czyimś Supporterem lecz także Peerem.

Jak skorzystać z przygotowanych materiałów?

Strona internetowa projektu Peer Support. Można tam znaleźć mnóstwo informacji, przydatnych w pierwszym etapie studiów. Po zalogowaniu dostępne są dodatkowe materiały: link

Jak dołączyć do zespołu Peer Support?

Projekt Peer Support w Olsztynie działa od niedawna, stąd zachęcamy do dołączenia do naszego zespołu osoby chcące pomóc młodszym kolegom. Każda para rąk się przyda! Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza internetowego: link

 

Konrad Miłaszewski

Koordynator Lokalny Projektu Peer Support
e-mail: lore@olsztyn.ifmsa.pl
Oddział Olsztyn Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland

 

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Olsztyn
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl