polski english

Pora dla Seniora

       Jest to najnowszy projekt SCORPu, który jest ukłonem w kierunku osób starszych znajdujących się w naszym otoczeniu. Polega na współpracy z instytucjami związanymi z seniorami np. z klubami seniora, Uniwersytetami Trzeciego Wieku i organizowaniu spotkań z seniorami.

      W ich trakcie studenci medycyny będą w części dydaktycznej przybliżać różne tematy jak: przyczyny, profilaktyka, leczenie chorób takich jak: cukrzyca, nadciśnienie, choroby ukadu krążenia, udar, zawał, właściwa dieta dla seniora (współpraca ze studentami dietetyki), a w części praktycznej dokonywać pomiarów ciśnienia tętniczego, glikemii, BMI, WHR, tkanki tłuszczowej.

    Chcemy rozmawiać z seniorami, aby wiedzieli, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, do kogo zwrócic o pomoc, ale to nie wszystko. Wspólna nauka gotowania, wyjścia na osiedlową siłownię pod chmurką czy kurs samoobrony to tylko niektóre z aktywności, które mamy do zaoferowania seniorom podczas akcji.

    Chciałbyś zaangażować się bardziej lub masz pomysł na jakąś akcję skierowaną w stronę ludzi starszych? A może sam prowadzisz działalność związaną z ludźmi starszymi i chciałbyś zaprosić nasz Oddział do współpracy?

Świetnie, czekamy na kontakt !

Katarzyna Izak
Koordynator Lokalny ds. Praw Człowieka i Pokoju
lorp@olsztyn.ifmsa.pl

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Olsztyn
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl