polski english

Samoobrona Wśród Kobiet

Projekt Samoobrona Wśród Kobiet powstał z myślą o studentkach, przyszłych żonach i matkach, a także wszystkich kobiet bezbronnych wobec przemocy fizycznej, a tak często na tą przemoc narażonych. Statystyki policyjne są zatrważające - czy wiedziałeś, że 3 na 10 kobiet spotyka się w swoim życiu z formą przemocy fizycznej lub psychicznej? 

Dlatego też w połączeniu sił ze SCORA będziemy walczyć o prawa kobiet. W połączeniu z akcją DAPHNE pokażemy, że kobiety wcale nie są "słabszą płcią". Spróbujemy przełamać tabu przemocy domowej, zasygnalizujemy na co kobiety powinny zwracać uwagę, pokażemy, gdzie mogą zgłosić się po pomoc, nauczymy podstawowych technik obronnych, a przede wszystkim - wytłumaczymy, że przemoc domowa to temat, na który nie wolno milczeć.

W dotychczasowych edycjach akcji poprzez współpracę z lokalną szkołą Judo przeprowadziliśmy darmowe szkolenie dla studentek UWM. Celem warsztatów było wyrobienie prawidłowych reakcji i odruchów na atak oraz nabycie umiejętności wykorzystania siły przeciwnika.

 

Maryla Kapusta

Lokalny Koordynator ds. Praw Człowieka i Pokoju/ Local Officer on human Rights and Peace (LORP)
tel: | e-mail: lorp@olsztyn.ifmsa.pl
Oddział Olsztyn Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland

© 2017 IFMSA-Poland Oddział Olsztyn
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl