polski english

Zaburzenia Odżywiania

Zaburzenia Odżywiania

Zaburzenia odżywiania – anoreksja, bulimia, kompulsywne jedzenie czy napady objadania się to schorzenia dotykające coraz liczniej ogół społeczeństwa na świecie i Polska nie jest od tego wyjątkiem.

Chorują głównie kobiety, co nie oznacza jednak, że schorzenia te nie dotyczą mężczyzn, wskazują na to statystyki mówiące, że około 10% młodych kobiet i 6% mężczyzn wokół Was cierpi na którąś z tych chorób.

Ponadto statystyki dowodzą, że 1% polskich nastolatków choruje na anoreksję, a około 8% na bulimię, a ponad jedna czwarta polskich nastolatków deklaruje chęć obniżenia swojej masy ciała.

Kwestia ta jest niechętnie poruszana i duża część chorujących osób ukrywa swoje przypadłości, nie przyznając się do nich nawet najbliższym. W związku z tym stworzyliśmy w ramach IFMSA-Poland ten oto projekt, mający na celu zwiększenie świadomość dotyczącej zaburzeń odżywiania wśród młodzieży szkolnej i nie tylko.

Co więcej poza propagowaniem wiedzy o zaburzeniach odżywiania, skupiamy się także na profilaktyce.  Oznacza to, że szerzymy wiedzę o zdrowym stylu życia, obalając także między innymi mity o dietach „cud”.

Głównymi celami projektu są:

  1. Zwrócenie uwagi na problem zaburzeń odżywiania
  2. Profilaktyka otyłości wśród młodzieży i dzieci
  3. Uświadamianie młodzieży szkół średnich o zagrożeniach wynikających z powszechnej mody na odchudzanie

Osoby zainteresowane akcjami, pełne optymizmu i chęci pomagania innym, prosimy o kontakt.

 

 

Kontakt:

Stefania Brejtfus
Koordynator Lokalny Projektu "Zaburzenia Odżywiania"
E-mail: stenia.brejtfus@gmail.com| Tel.: 692 219 896

 

 

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Olsztyn
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl