Program Stały ds. Praw Człowieka i Pokoju (SCORP)

Program Stały ds. Praw Człowieka i Pokoju (SCORP)

To dynamiczny Program Stały działający w Polsce i międzynarodowo, który zajmuje się szeroko pojętymi prawami człowieka, problematyką uchodźctwa i ochroną pokoju. Ponieważ obszary te są pod stałym wpływem bieżących wydarzeń zarówno politycznych, jak i naturalnych, staramy się dostosowywać nasze działania do zmian, które zachodzą wokół nas.

Przykład naszych akcji znajdziesz poniżej:

Czytamy, Pomagamy - to wyciągnięcie ręki do wszystkich dzieciaków, które przez swoją chorobę zmuszone są do spędzania niezliczonych godzin na szpitalnym łóżku. Zadanie jest proste – grupa studentów przebranych od stóp do głów odwiedza Milusińskich na Szpitalnych Oddziałach i wprowadza w ich życie nieco fantazji, przy okazji rozwijając ich słownictwo i wyobraźnię przy użyciu terapii bajkami. 

Maraton Pisania Listów -  nasze słowa, listy nie są obojętne – wystarczy usiąść, napisać parę zdań, a czyjeś życie może zmienić się o sto osiemdziesiąt stopni. Nie pozostawaj obojętny – wstań i zaprotestuj przeciwko łamaniu praw człowieka.

Let's Ponglish - mieszanka kulturowa, czyli czas na relaks w doborowym towarzystwie. Spotkania studenckie pomiędzy English Division a polskimi studentami, aby nawiązywać przyjaźnie i poszerzać wzajemną wiedzę o sobie. Najlepiej nad olsztyńskim jeziorem, albo w jednym z lokali na starówce. 

Fabryka Pluszowych Misiów - od zeszłego roku wprowadziliśmy nową lokalną akcję. Jest to modyfikacja Szpitala Pluszowego Misia, z tym, że zbieramy się grupką ludzi i w pobliżu świąt Bożego Narodzenia idziemy do Domu Dziecka, aby z jego podopiecznymi uszyć pluszowe misie. Następnie misie przekazujemy do lokalnego hospicjum lub DPS-u. Uwaga! Wcale nie musisz umieć szyć, chodzi o to, żeby być z tymi dziećmi i nauczyć je pomagania! 

Kino SCORPion - piątkowy wieczór, wracasz do domu wykończony po całym tygodniu, spotkałbyś się ze znajomymi, poszedł do kina, ale oczywiście koniec miesiąca = brak kasy, a na uczelni tyle rzutników…. Gdyby tak wypożyczyć salę na jeden wieczór. Myślisz i masz! IFMSA-Poland spełnia marzenia! 

Jeśli któryś z projektów Cię zainteresował, masz chęć do działania i pomysł na ciekawą akcję, to czekamy właśnie na Ciebie! Działaj z nami i dołącz do Ekipy SCORP!  

 

Karolina Szamałek – Koordynator Lokalny ds. Praw Człowieka i Pokoju 

lorp@olsztyn.ifmsa.pl

 

 

Dyżur

Brak dyżurów w najbliższym czasie.