27.11

Piątek

10:00

Zdrowie Pod Kontrolą

Paulina Zdzieborska

,,Czy wszystko mam pod kontrolą? A co ze zdrowiem? IFMSA przychodzi z pomocą 

Jak co roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Oddział Olsztyn w dniach 26-28.11.2020 zorganizowało akcje ,,Zdrowie pod kontrolą”. Wydarzenie to cieszy się od wielu lat dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, gdyż dzięki niemu mogą oni bezpłatnie się zbadać  i posłuchać prelekcji specjalistów.  

Do tej pory podstawowe badania medyczne były wykonywane w Galerii Warmińskiej, ale z powodu sytuacji epidemiologicznej akcja musiała przybrać trochę inny wymiar. Czy to oznacza, że wydarzenie straciło na wartości? Zdecydowanie nie.  IFMSA zadbało o to, aby zmiana wyszła wszystkim na dobre. W dużej mierze działania zostały przeniesione do sieci nie ustając ani na chwilę, chcąc zwiększyć świadomość nie tylko studentów, ale całego naszego społeczeństwaNa  stronie IFMSA Oddziału Olsztyn na facebooku i instagramie członkowie organizowali konkursy z licznymi nagrodami oraz  prelekcje. W tym roku Oddział Olsztyn zaprosił na webinar odbywający się na platformie facebook „Dwa oblicza nadwrażliwości na mleko – alergia na białka mleka krowiego i nietolerancja laktozy” przygotowany przez dr n. med. Joannę Matysiak. 

Czy podczas akcji “Zdrowie pod kontrolą” zostały podjęte działania stacjonarne? Tak. Chcąc zrekompensować brak świadczonych badań,  studenci  przy ul. Barczewskiego 1 (Biedronka) rozdawali ulotki informacyjne dotyczące profilaktyki jak i testy diagnostyczne, które każdy  mógł wykonać sam w zaciszu swojego domu. Ulotki były również do nabycia w samych aptekach i punktach gastronomicznych (House cafeSteakowniana obszarze Starówki. Oczywiście wszelkie działania  odbywały się  zgodnie z zasadami bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa

- Olsztyn

- portale społecznościowe (instagram/facebook)