O IFMSA-Poland Oddział Olsztyn

English version -> click here

 

Oddział Olsztyn to część Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland - organizacji apartyjnej, samorządnej i trwałej, o celach niezarobkowych. Na jej czele stoi Zarząd Główny - Prezydentka/Prezydent oraz Wiceprezydentki i Wiceprezydenci. Organem nadzorującym jest Komisja Rewizyjna. Odpowiednio każdy Oddział lokalny ma swój Zarząd, co daje wspaniałą możliwość zdobywania doświadczenia i pięcia się po szczeblach kariery.

Dlaczego warto do nas dołączyć? 

Działalność w Stowarzyszeniu umożliwia nam wielopłaszczyznowy rozwój. Dzięki niej poszerzamy wiedzę teoretyczną i wykorzystujemy ją praktycznie - np. na Warsztatach szycia chirurgicznego. W wielu konkursach nagrodami są podręczniki akademickie, które warto mieć na swojej półce. Będąc członkami Oddziału, zyskujemy znajomości na uczelni i w całym medycznym świecie oraz wyróżniamy się spośród innych studentów.

Aktywni członkowie, czyli zarejestrowani na stronie i z aktualnie opłaconą składką, mogą ubiegać się o miesięczny zagraniczny wyjazd na praktyki wakacyjne lub wymiany naukowe do wielu państw, również tych egzotycznych. Organizacja takiego wyjazdu wymaga znajomości i wielu przygotowań, jednak z IFMSA-Poland wystarczy, że zebraliście trochę punktów za działalność lub za pełnioną funkcję, znacie język angielski na poziomie B2 i już po pierwszym roku studiów możecie lecieć!

Inne korzyści, z jakimi wiąże się działalność w Stowarzyszeniu, to możliwość uczestnictwa w certyfikowanych kursach, zdobycia płatnego stażu jeszcze w trakcie studiów oraz różnorodne zniżki i dofinansowania (wyjazdów, konferencji, itp.). Poza tym tylko członkowie IFMSA-Poland mogą liczyć na miejsce na praktykach w Ministerstwie Zdrowia czy w projektach Liderów Ochrony Zdrowia.

Co jeszcze może Was zainteresować? Członkostwo ułatwia przenosiny na inne uczelnie medyczne – chociaż zachęcamy do pozostania w Olsztynie, a po zakończeniu studiów zyskujemy ekstra punkty w rekrutacji na staż.

Dodatkowo działając w Stowarzyszeniu rozwijamy też umiejętności pracy w grupie, organizacji czasu i  komunikacji. Na zakończenie studiów otrzymujemy wpis do suplementu do dyplomu i możemy wstąpić do szlachetnego grona Alumnów, tak więc przygoda z IFMSA-Poland nie kończy się wraz z ostatnim rokiem nauki. Jako absolwenci kierunków medycznych możemy pochwalić się o wiele bogatszym CV oraz mamy możliwość odbycia praktyk u „ifmsowych” partnerów.

IFMSA-Poland to przede wszystkim działalność studentów dla innych studentów. Razem się uczymy i rozwijamy, wykorzystujemy nasze szanse, możliwości i czas na 100%.

Serdecznie zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi!

Co robimy?

W ramach swojej działalności organizujemy akcje w zakresie 6 Programów Stałych – każdy z nich opisany jest w oddzielnej zakładce na stronie:

Program Stały ds. Zdrowia Reprodukcyjnego i AIDS SCORA

 

Program Stały ds. Edukacji Medycznej SCOME

 

Program Stały ds. Zdrowia Publicznego SCOPH

 

Program Stały ds. Praw Człowieka i Pokoju SCORP

 

Exchanges SCOPE i SCORE

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do obejrzenia na Ig naszych zapisanych stories, gdzie znajdziecie najważniejsze informacje na temat Oddziału Olsztyn!

Jak do nas dołączyć?

Wystarczy zarejestrować się na stronie https://olsztyn.ifmsa.pl/, wypełnić deklarację członkowską i opłacić roczną składkę. Od tego momentu zaczynasz zbierać punkty!

Gdzie nas znaleźć?

Aby zobaczyć nasze poprzednie akcje i sprawdzić, co aktualnie u nas słychać zapraszamy na Facebooka i Instagrama:

fanpage: https://www.facebook.com/IfmsaPolandOddzialOlsztyn

grupa: https://www.facebook.com/groups/ifmsaolsztyn 

Ig: https://www.instagram.com/ifmsa_poland_olsztyn/?hl=pl

Lista mailingowa: https://groups.google.com/u/4/g/oddzial-olsztyn-ifmsa-poland

Masz jakieś pytania?

Zapraszamy do kontaktu z Wiceprezydentką Oddziału ds. zasobów ludzkich Magdaleny Stępień – vpm@olsztyn.ifmsa.pl, która z chęcią na wszystkie odpowie.

Dyżur

Brak dyżurów w najbliższym czasie.