Czwartek
Wydarzenie skierowane było przede wszystkim dla osób, które jeszcze nigdy nie miały okazji szkolić się w szyciu chirurgicznym (docelowo 1 i/lub 2 rok). Na warsztatach uczestnicy zostali zapoznani z podstawowym zestawem chirurgicznym, nauczyli się w prawidłowy sposób trzymać imadło i zakładać/ściągać ostrze na skalpel. Uczestnicy nauczyli się szyć szwem pojedynczym węzełkowym, ciągłym, ciągłym fortyfikowanym oraz materacowym pionowym. Wydarzenie odbyło się w dwóch turach po 10 osób, w czwartek 19.10.2023 oraz piątek 19.10.2023 w godzinach 12:30-14:30
Niedziela
Gra miejska przygotowana dla studentów CM UWM w ramach programu PEER SUPPORT
Niedziela
Spacer po olsztynie na trasie Kortowo-USK-Centrum zorganizowany dla studentów pierwszego roku w ramach programu PEER SUPPORT
Niedziela
Spotkanie informacyjne zorganizowane dla studentów pierwszego roku wraz z samorządem.
Piątek
Wyjazd integracyjny dla studentów pierwszego roku.
Piątek
Pierwsza lekcja anatomii zorganizowana dla studentów pierwszego roku
Piątek
Pokazowa lekcja histologii przeprowadzona dla studentów pierwszego roku
Piątek
We wrześniu przyjechał do nas jeden student z Jordanii w ramach wymiany naukowej SCORE. Nasi studenci spędzili z nim czas podczas wyjść na starówkę, na plażę miejską czy do kina.
Wtorek
Warszaty szycia chirurgicznego i laparoskopowego zorganizowane w ramach projektu MedEx przy współpracy programów SCOME, SCOPE oraz SCORE. Udział w nich wzięli studencimedycyny, którzy przyjechali do Olsztyna na praktyki kliniczne lub wymianę naukową.
Wtorek
W sierpniu przylecieli do nas studenci w ramach wymiany Scope/Score. Nasi studenci odebrali ich z dworca, zawieźli do akademika i oprowadzili po okolicy. Zaprowadzili ich również do właściwych szpitali i stołówki. Brali też udział w wielu wyjściach popołudniowych i urozmaiconym social programie.
Sobota
Bycie supporterem dla studentów zaczynających naukę na uniwersytecie
Sobota
W lipcu przyjechało do nas 9 studentów w ramach programów SCOPE/SCORE. Nasi studenci odebrali ich z dworca, zawieźli do akademików i pokazali okolicę, zaprowadzili na oddział, stołówkę. Spędzili z nimi również czas - na plaży miejskiej; na mieście, a także nfdp.
Wtorek
Udzielanie indywidualnych korepetycji dzieciom w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Rodzinie “Arka” w Olsztynie. Nadrabianie i poszerzanie wiedzy, ćwiczenie umiejętności nabytych w szkole, nauka do sprawdzianów i egzaminów. Zapewnienie wsparcia i motywacji dla dziecka przez wolontariusza_kę.
Piątek
Udzielanie indywidualnych korepetycji dzieciom w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Rodzinie “Arka” w Olsztynie. Nadrabianie i poszerzanie wiedzy, ćwiczenie umiejętności nabytych w szkole, nauka do sprawdzianów i egzaminów. Zapewnienie wsparcia i motywacji dla dziecka przez wolontariusza_kę.
Czwartek
Warsztaty Radiologiczne przeprowadzone w formie spotkania online. W czasie warsztatów prelegentka pani doktor Wiktoria Wronisz prezentowała Case'y na podstawie których uczestnicy uczyli się prawidłowo rozpoznawać i diagnozować wybrane schorzenia. link do wydarzenia na fb https://www.facebook.com/events/s/praktyka-czyni-mistrza-warszta/1082619242701233/
Środa
W ramach programu SCOME zostały zorganizowane dwie tury Warsztatów, w czasie których uczyliśmy się zakładać pełny opatrunek gipsowy przedramienny. Prelegentem był lek. Mariusz Siergiej. Spotkanie składało się z dwóch części: pierwszej teoretycznej (podczas której słuchaliśmy o rodzajach nieruchomień, zaletach, p-wskazaniach, technice itd.) oraz drugiej- praktycznej- każdy z uczestników miał możliwość samodzielnie ale i pod okiem lekarza założyć opatrunek. Następnie uczyliśmy się jak zdejmować takie unieruchomienia.
Wtorek
Na warsztatach uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jak poprawnie powinno być przeprowadzone badanie ginekologiczne, w jaki sposób odbywa się przyjmowanie porodu. Doktor zaznajomił studentów z możliwymi powikłaniami w trakcie akcji porodowej. Na koniec zajęć badaliśmy ułożenie płodu w trakcie akcji porodowej.
Wtorek
W ramach projektu Kostek z Klasą nasi wolontariusze przeprowadzili [2] prelekcję w Arce - Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Rodzinom. Przybliżyliśmy problem chorób układu kostnego oraz ich profilaktyki. Uczuliliśmy naszych słuchaczy w jaki sposób należy poprawnie siedzieć, co powinniśmy pakować do plecaków i jak poprawnie myć zęby.
Poniedziałek
Warsztaty badania fizykalnego to okazja dla studentów i studentek kierunków medycznych do doskonalenia umiejętności i nabierania pewności w przeprowadzaniu badania fizykalnego, które jest niezbędne w praktyce medycznej. Jest to także forma przygotowania pod względem zarówno teoretycznym, jak i praktycznym do egzaminu OSCE. Studenci mieli szansę ćwiczyć [kolejność przeprowadzania badania/osłuchiwanie/opukiwanie/badanie neurologiczne itd.].
Piątek
Warsztaty miały na celu zapoznanie uczestników z działaniami ratunkowymi podejmowanymi zarówno na miejscu zdarzenia, jak i w samej karetce, w przypadku pacjenta w stanie zagrożenia życia. Obejmowały naukę umiejętności praktycznych w czasie uczestnictwa w symulacjach. W czasie omówienia każdej z symulowanych sytuacji prowadząca udzielała wskazówek związanych zarówno z postępowaniem medycznym, jak i umiejętnościami miękkimi, nieodzownymi w kontaktach z pacjentami i ich rodzinami.