Akcje

24.01

Niedziela

08:00
Pink Lips

Akcja edukacyjna związana z Europejskim Tygodniej Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, ma na celu doedukowanie uczestników z m.in. tematów związanych z profilaktyką HPV, badaniami ginekologicznymi i zdrowiem intymnym. Współorganizatorem akcji jest organizacja Kwiat Kobiecości.

14.01

Czwartek

16:00
Remont biura Oddziału Olsztyn

Akcja polegająca na zmianie miejsca położenia mebli, ich wyczyszczeniu, ułożeniu przywiezionych z magazynu przedmiotów.

11.01

Poniedziałek

08:00
Podziel się piosenką!

Projekt "Podziel się piosenką!" ma na celu stworzenie listy podnoszących na duchu piosenek poprzez udział zainteresowanych w udostępnianiu na Facebook'u linku do utworu i oznaczanie 3 znajomych, zachęcając ich do podzielenia się własnymi propozycjami. Wykorzystany jest hasztag #podzielsiepiosenka, aby umożliwić odnalezienie postów z linkami i stworzenie z nich playlisty, która zostanie zamieszczona na stronie wydarzenia. Jednocześnie wprowadzony jest element edukacyjny w zakresie zdrowia psychicznego i jego zaburzeń, zwłaszcza dotyczących skłonności samobójczych. Informacja gdzie znaleźć pomoc, jak sobie radzić, jak zauważyć, zrozumieć i rozmawiać z osobami, doświadczającymi zaburzeń są udostępniane w postach na stronie wydarzenia. Cały projekt kończy się upublicznieniem playlisty...

10.12

Czwartek

19:00
REUSE IT - DON'T LOSE IT - zero waste

FMSA Poland oddzial w Olsztynie serdecznie zaprasza na webinarium o tematyce Zero-Waste czyli jak ograniczyc zużycie materiałów i pieniedzy jednoczesnie ratujac nasza planete. 

06.12

Niedziela

11:00
Remont biura Oddziału Olsztyn

Kolejny dzień remontu polegał głównie na pracach porządkowych i wykończeniowych: montowanie listew przypodłogowych i uszczelnianie ich sylikonem, zaklejanie akrylem ubytków i ponowne malowanie bardziej chłonnych obszarów ściany, składanie i układanie mebli, wycieranie kurzów, segregowanie przedmiotów, mycie okien, naprawianie prostej elektroniki, konfigurowanie urządzeń wielofunkcyjnych.

05.12

Sobota

13:00
Remont biura Oddziału Olsztyn

Akcja mająca na celu przeprowadzenie generalnego remontu biura. 05.12.2020 szlifowane i malowane były drzwi i belki, wynoszone meble, odkurzana oraz myta podłoga, wnoszona i montowana wykładzina.

01.12

Wtorek

06:00
World AIDS Day - Q&A

Z okazji Światowego Dnia AIDS serdecznie zapraszamy do oglądania na youtube "World AIDS Day" Q&A. Mamy nadzieję, że dzięki temu nagraniu przybliżymy tematykę HIV/AIDS oraz rozwiejemy wątpliwości, które czasem mogą prowadzić do stygmatyzacji osób dotkniętych tą chorobą. 

26.11

Czwartek

16:00
World Antimicrobial Awareness Week - webinar

WAAW - World Antimicrobial Awareness Week World antimicrobial awareness week is finishing but the concerns do not and as knowledge is the ultimate power that we need to fight modern world problems IFMSA Olsztyn would like to invite you to the webinar. We will show you some details and general informations about the current issues we would be facing as a future practitioners and what are physicians all over the world facing right now.

25.11

Środa

10:00
Szpital Pluszowego Misia

Akcja polegająca na przygotowaniu materiału z nagraniami bajek dla dzieci z okazji Dnia Pluszowego Misia. Został on przesłany do trzech placówek i przedstawiony przedszkolakom podczas zajęć w dniu 25.11.2020r.

20.11

Piątek

12:00
Szlachetna Paczka

Akcja polegająca na kompletowaniu artykułów spożywczych, chemicznych, gospodarstwa domowego oraz wszelkich upominków od darczyńców celem przekazania ich potrzebującej rodzinie w ramach swiątecznej pomocy.  https://www.facebook.com/events/134753214715644

20.11

Piątek

09:00
Miś pod szpitalną choinkę

Akcja skierowana jest do dzieci, które ze względu na swój stan zdrowia, w okresie świąt Bożego Narodzenia, muszą pozostać w szpitalnych łóżkach w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Polega na zebraniu pieniędzy na dedykowanej wydarzeniu grupie, poprzez licytację. Kolejnym krokiem jest zakup, wybranych w porozumieniu ze szpitalem, prezentów dla dzieci i dostarczenie ich do szpitala.

01.10

Czwartek

00:00
Rozliczenie funkcji Zarządu Oddziału w roku akademickim 2020/2021 - październik

Rozliczenie funkcji Zarządu Oddziału w roku akademickim 2020/2021 - październik

24.08

Poniedziałek

00:00
Marzycielska Poczta

Akcja zachęcająca do pisania listów do chorych dzieci zapisanych do programu na https://marzycielskapoczta.pl/. W trakcie akcji przedstawione zostały sylwetki osób, które można uszczęśliwić wysłanymi kartkami. Wydarzenie trwało dwa tygodnie, było skierowane do wszystkich osób posiadających internet oraz facebooka. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/298061151477760/

03.08

Poniedziałek

10:00
Wakacyjne warsztaty Oddziału Olsztyn

Akcja warsztatowa mającna ne celu integrację nowych oraz ustępujących członków Zarządu Oddziału oraz Koordynatorów Programów Stałych, a także Członków Zwyczajnych. Uczestnicy  brali udział w szkoleniach, obejmujących takie zagadnienia jak zarządzanie grupą, zarządzanie projektem oraz poszerzyli wiedzę na temat właściwego dawania feedbacku. 

01.08

Sobota

08:00
Sprzątanie magazynu i remont biura Oddziału Olsztyn

Akcja polegająca na przeprowadzeniu generalnych porządków w magazynie Oddziału i całkowitym remoncie biura Oddziału

06.06

Sobota

11:00
Warsztaty radiologiczne

Na warsztatach radiologicznych poruszone zostały następujące tematy: podstawowe metody diagnostyki obrazowej, zastosowanie kliniczne, obrazowanie narządów klatki piersiowej - wybrane przypadki. Warsztaty w formie online zgodziła się poprowadzić dr Katarzyna Słoboda, lekarz rezydent Radiologii w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie, a także dyplomowany lekarz Medycyny Estetycznej WUM. 

22.05

Piątek

18:00
Poznaj Swoją Specjalizację

Akcja "Poznaj Swoją Specjalizację- Neonatologia", to kolejna odsłowa projektu "Poznaj Swoją Specjalizację". Lek. Aleksandra Oprawko za pośrednictwem platormy Moodle i YouTube (profil IFMSA-Poland) opowiadała o specyfice swojej specjalizacji i odpowiadała na pytania, zadane przez uczestników, których było ponad 400 łącznie na obu platformach. Spotkanie trwało dokładnie 1h i 36min.  Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2681364868800610/

11.05

Poniedziałek

00:00
Tramwaj zwany Pożądaniem

Tramwaj zwany Pożądaniem to akcja edukacyjna, podczas której podjęte zostały tematy związane z AIDS, HIV oraz innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Poruszyliśmy również kwestie bezpiecznego seksu oraz antykoncepcji. Wydarzenie trwało dwa tygodnie, było skierowane do wszystkich osób posiadających internet oraz facebooka. Podczas okresu trwania akcji współpracowaliśmy z Adą Parzych, Natalią Grubizną, Patrycją Ciborowską, Katarzyną Koczułam oraz Stachem Bukowskim. Do akcji dołączyła się również olsztyńska gastronomia pod postacią Handmade Cafe & Pub oferując chętnym zniżkę na swoje usługie.

26.04

Niedziela

16:00
Yoga ahimsa - Covid 19

Zajecia yogi online prowadzone na grupie stworzonej na potrzeby akcji. https://www.facebook.com/groups/2216303618652811/ Rozwoj psychomotoryczny - praca nad pewnością siebie i komfortem psychicznym związanym ze swoim ciałem. Mentalne wsparcie w czasach pandemii i izolacji.

14.04

Wtorek

16:00
Yoga Ahimsa - COVID 19

Zajecia yogi online prowadzone na grupie stworzonej na potrzeby akcji. https://www.facebook.com/groups/2216303618652811/ Rozwoj psychomotoryczny - praca nad pewnością siebie i komfortem psychicznym związanym ze swoim ciałem. Mentalne wsparcie w czasach pandemii i izolacji.