Akcje

06.03

Piątek

09:30
Szpital Pluszowego Misia

Akcja mająca na celu zmniejszenie strachu wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym przed personelem ochrony zdrowia oraz zaznajomienie ich z podstawowymi procedurami medycznymi. Przedsięwzięcie prowadzone jest w formie zabawy. Każde dziecko wciela się w rolę opiekuna swojego „chorego” misia i wraz z nim odwiedza różne stanowiska, dzięki którym miś jest badany, diagnozowany oraz na koniec leczony.

29.02

Sobota

09:00
Warsztaty Oddziału Olsztyn

Akcja warsztatowa skierowana do Członków Zwyczajnych, KLP oraz Zarządu Oddziału. Jej celem było poprawienie komunikacji w Oddziale, integracja, Graduation Training nowych Trenerów; IFMSA-Poland oraz przygotowanie merytoryczne osób planujących przeprowadzania akcji w Oddziale 

18.01

Sobota

21:10
Opieka nad Incoming

Akcja polegająca na opiece nad INsem z Korei Południowej, który przyjechał do Olsztyna na praktyki kliniczne.

17.01

Piątek

09:45
Szpital Pluszowego Misia

Akcja mająca na celu zmniejszenie strachu wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym przed personelem ochrony zdrowia oraz zaznajomienie ich z podstawowymi procedurami medycznymi. Przedsięwzięcie prowadzone jest w formie zabawy. Każde dziecko wciela się w rolę opiekuna swojego „chorego” misia i wraz z nim odwiedza różne stanowiska, dzięki którym miś jest badany, diagnozowany oraz na koniec leczony.

16.01

Czwartek

20:00
Poznaj Swoją Specjalizację

Akcja polegała na 1,5 godzinnym wykładzie na temat specjalizacji z Patomorfologii, który został wygłoszony przez lek. Wiktorię Lipińską 16.01.20 o godzinie 20:00 w Auli Rowińskiego w USK w Olsztynie. Po wykładzie odbyła się dyskusja z zainteresowanymi osobami, która zamknęła spotkanie. 

15.01

Środa

09:00
Spirometria z okazji Dnia Babci i Dziadka

Akcja przeprowadzona w celu wykonania przesiewowych badań spirometrycznych wśród Olsztyniaków we współpracy ze szpitalem płucnym i starostwem powiatowym w Olsztyinie.

11.01

Sobota

14:00
Medyczna WOŚP

Podczas finału WOŚP organizowane są stanowiska, na których można dokonać podstawowych badań zdrowotnych (pomiar ciśnienia, badanie poziomu glukozy we krwi), nauczyć się przydatnych umiejętności - profiRAKtyka (techniki samobadania piersi i jąder w celu zapobiegania i wczesnego wykrywania nowotworów) oraz zapewnić zabawę najmłodszym - Szpital Pluszowego Misia. Akcja trwa od godziny 14:00 do 20:00 11 stycznia 2020r. Naszym gronem odbiorców są klienci Galerii Warmińskiej, przechodnie, oraz uczestnicy finału WOŚP, w tym również wolontariusze. Podczas akcji nawiązujemy współpracę ze sztabem WOŚP w Olsztynie oraz Galerią Warmińską.

19.12

Czwartek

17:00
Wigilia Oddziału Olsztyn IFMSA-Poland

Akcja mająca na celu zintegrowanie wszytskich Członków Stowarzyszenia, polepszenie relacji z Władzami Wydziału Lekarskiego oraz z katedrami i osobami wspierającymi olsztyński oddział. 

19.12

Czwartek

07:45
Szpital Pluszowego Misia

Akcja mająca na celu zmniejszenie strachu wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym przed personelem ochrony zdrowia oraz zaznajomienie ich z podstawowymi procedurami medycznymi. Przedsięwzięcie prowadzone jest w formie zabawy. Każde dziecko wciela się w rolę opiekuna swojego „chorego” misia i wraz z nim odwiedza różne stanowiska, dzięki którym miś jest badany, diagnozowany oraz na koniec leczony.

17.12

Wtorek

18:15
Warsztaty z EKG

Akcja ma na celu zgłębienie wiedzy studentów z zakresu EKG. Podczas wykładu zostały omówione podstawy fizjologii, a następnie odbyła się analiza przypadków klinicznych. 

15.12

Niedziela

17:00
YOGA AHIMSA

Zajęcia Yogi i medytacji dla studentów i mieszkańców Olsztyna.  Rozwoj psychomotoryczny - praca nad pewnością siebie i komfortem psychicznym związanym ze swoim ciałem  

14.12

Sobota

10:00
Gra Miejska edycja świąteczna

Akcja mająca na celu zintegrowanie pierwszorocznych studentów, wykształcenia umiejętności pracy zespołowej oraz zdobywania informacji, niezbędnych aby zaliczyć poszczególne etapy.

13.12

Piątek

13:00
Warsztaty na 4 łapy

Akcja ma na celu pokazanie młodym miłośnikom zwierząt, że w olsztyńskim schronisku czeka na nich wiele samotnych, spragnionych miłości psów i kotów. Uczestnicy idą do schroniska i biorą na spacer jedno lub więcej pociech i spędza z nimi czas wolny. 

13.12

Piątek

09:00
Warsztaty Szycia Chirurgicznego

Warsztaty przeprowadzone w celu przedstawienia podstawowych technik zaopatrywania ran, mające za zadanie zwiększyć zdolności manualne studentów kierunków medycznych.

12.12

Czwartek

15:00
Czytamy Pomagamy

Akcja mająca na celu urozmaicić czas dzieciom przebywającym w szpitalu- tym razem w duchu świątecznym (czytanie bajek, wykonywanie i ozdabianie kartek świątecznych i prac plastycznych związanych ze świętami, gry planszowe, pokazy sztuczek karcianych i inne.)

11.12

Środa

19:15
Szkolenie z wprowadzania akcji

Szkolenie z wprowadzania akcji w systemie intranet skierowane do KLP-ów Oddziału Olsztyn. Przeprowadzone przez LORE po raz drugi w bieżącym roku akademickim (pierwsze odbyło się 5.12.2019). W trakcie szkolenia pokazano sposób wprowadzania akcji, przyznawania zadań członkom, wytłumaczono dalszą "ścieżkę" akcji oraz wyłuszczono najczęstsze błędy. Dla uczestników szkolenia był też poczęstunek.

10.12

Wtorek

20:00
Prawy Wieczór

Spotkania z cyklu "Prawy Wieczór" to nowa inicjatywa w IFMSA-Poland. Mają one na celu zwrócenie uwagi na aspekty prawne w medycynie. Jaka była tematyka akurat tego spotkania? Studenci Prawa oraz jednocześnie czynni działacze Studenckiego Koła Naukowego Praw Człowieka "Ius Homini" WPiA UWM: Karolina Jędruszko, Patrycja Frydrych i Paweł Ośko opowiedzieli nam trochę o wolności wypowiedzi, zwracając uwagę na zawody zaufania publicznego ✅Poruszyli także temat praw człowieka oraz ksenofobii❗▶️Wszystko z okazji Dnia Praw Człowieka obchodzonego w rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w 1948 roku. #StandUp4HumanRights #SCORP

10.12

Wtorek

15:00
Miś pod szpitalną choinkę

Akcja polega na zakupie pluszowych misiów i podarowanie ich dzieciom przybywającym w okresie przedświątecznym na oddziałach w szpitalu. Pieniądze na zakup misiów zostały zebrane na zorganizowanym przez autorów akcji kiermaszu ciast. 

09.12

Poniedziałek

18:30
Światowy Dzień AIDS - Planetarny Klub Filmowy

IFMSA-Poland oddział Olsztyn łączy siły z Planetarnym Klubem Filmowym z okazji Światowego Dnia AIDS.  W trakcie spotkanie odbędzie się prelekcja na temat HIV/AIDS, gdzie odpowiemy na takie pytania jak:  -  Jak może dojść do zarażenia, a jak nie? - Kiedy mówimy o AIDS? - Jak aktualnie wygląda życie z wirusem? Odbędzie się również pokaz oscarowego filmu o tej tematyce, a na koniec dyskusja i loteria, w której można zdobyć podwójną wejściówkę do kina Helios.

05.12

Czwartek

07:30
Maraton Pisania Listów

Akcja jest prowadzona w oparciu o wydarzenie organizowane przez Amnesty International. Polega na pisaniu listów w specjalnych miejscach, gdzie można skrzystać z gotowych wzorów i opisów osób w imieniu których piszemy. Listy mają na celu zwrócenie uwagi władz poszczególnych państw na łamanie praw człowieka i pomoc osobom, które są niesłusznie przetrzymywane w więzieniach, często torturowane. W Olsztynie Maraton Pisania Listów jest organizowany w czterach miejscach: Centrym Symulacji Medycznej, Bibliotece UWM, Kawiarni Coffee Station, Moja Kawiarnia. Wszytskie materiały zostały zagwarantowane dzięki naszym partnerom: drukarni Spręcograf, hurtowni art. papierniczych Paxer.