Akcje

21.04

Środa

15:00
Warsztaty Porodu Fizjologicznego

Akcja warsztatowa, której celem jest rozwijanie umiejętności członków Oddziału w zakresie odbierania porodu i badania ciężarnej.

21.04

Środa

14:00
Warsztaty Porodu Fizjologicznego

Akcja warsztatowa, której celem jest rozwijanie umiejętności członków Oddziału w zakresie odbierania porodu i badania ciężarnej.

21.04

Środa

13:00
Warsztaty Porodu Fizjologicznego

Akcja warsztatowa, której celem jest rozwijanie umiejętności członków Oddziału w zakresie odbierania porodu i badania ciężarnej.

10.04

Sobota

10:00
Reuse it or lose it! #zerowasteproject - edycja wiosenna

Akcja polega na zbieraniu śmieci przy brzegu Jeziora Kortowskiego. Zbiórkę wolontariuszy zaplanowano na Plaży Kortowskiej na godznę 10, 10 kwietnia (sobota). Koniec akcji przewidziano na godzinę 13/14. W czasie trwania wydarzenia będzie zachowany dystans społeczny, uczestniczy będą mieli założone maseczki oraz rękawiczki.

07.04

Środa

11:30
AntiTobacco

Akcja Peer Education zorganizowana w formie zajęć z pięcioma klasami szkoły podstawowej i licealnej, podczas których poruszony został temat szkodliwości palenia tytoniu oraz jego negatywnego wpływu na organizm człowieka.

30.03

Wtorek

19:30
Serce masz tylko jedno - poznaj jego anatomię

Webinar poświęcony anatomii ludzkiego serca, który przygotowały i poprowadziły studentki kierunku lekarskiego UWM w Olsztynie. Opiekę merytoryczną nad projektem sprawował lek. Adrian Górski -  asystent dydaktyczny Katedry Anatomii UWM w Olsztynie. Po webinarze odbył się quiz-konkurs w wyniku, którego wyłoniono 3 zwycięzców. Sponsorem nagród była firma Medgical.

29.03

Poniedziałek

13:00
Warsztaty Osłuchiwania

Akcja warsztatowa mająca na celu przybliżenie studentom 1. i 2. roku techniki osłuchiwania i przećwiczenie tej umiejętności w praktyce.

24.03

Środa

19:00
Poznaj Swoją Specjalizację

Akcja polegała na 1,5 godzinnym wykładzie na temat specjalizacji z Rehabilitacji Medycznej, który został wygłoszony przez dr.n.med Katarzynę Zaborowską-Sapetę 24.03.21 o godzinie 19:00 na platformie Teams i był transmitowany na oddziałowego facebook'a. Po wykładzie odbyła się dyskusja z zainteresowanymi osobami, która zamknęła spotkanie. 

22.03

Poniedziałek

11:50
Zaburzenia Odżywiania

Akcja o charakterze Peer Education, która polega na przeprowadzeniu zajęć na temat: "Zaburzeń Odżywiania" w II LO w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie. Zajęcia będą przeprowadzane na godzinach wychowawczych we wszystkich klasach, za pomocą aplikacji MS Teams. W ramach edukacji żywieniowej z okazji Tłustego Czwartku, stworzony TikTok na teamt zdrowej realacji z jedzeniem. 

02.03

Wtorek

22:00
Spotkanie informacyjne (drugie w roku akademickim 20/21)

Akcja promująca IFMSA-Poland Oddział Olsztyn wśród studentów kierunków medycznych na UWM. W skład akcji wchodziły nagrywane przez Członków Oddziału filmiki, które opowiadały o Stowarzyszeniu. Dodatkowo zostały stworzone plakaty promujące Oddział w języku polskim i angielskim, które zostały rozwieszone na terenie uczelni. By poszerzyć wiedzę zaintersowanych, powstały artykuły na stronie olsztyn.ifmsa.pl (również w obu językach).

24.02

Środa

10:45
Warsztaty EKG

Akcja mająca na celu poszerzyć umiejętność odczytywania EKG i zachęcić do samodzielnej interpretacji.

15.02

Poniedziałek

13:00
Kwiaty na Dzień Kobiet

Akcja ta ma na celu umilenie Dnia Kobiet kobietom pozostającym pod opieką Domu Samotnej Matki z Dzieckiem w Olsztynie. W jej ramach przekazane zostaną kosmetyki, kwiaty, nagrany przez członkinie oddziału film o samobadaniu piersi oraz własnoręcznie wykonane przez członkinię oddziału kartki.

31.01

Niedziela

15:00
WOŚP

Akcja miała na celu wsparcie sztabu WOŚP przez zorganizowanie aukcji, której przedmiotem był voucher dla firm do wykorzystania po unormowaniu się sytuacji epidemiologicznej. W zakresie profilaktyki dla firm wchodziły m.in. badania przesiewowe takie jak pomiar ciśnienia tętniczego krwi, poziomu cholesterolu i glukozy we krwi, EKG, edukacja w zakresie pierwszej pomocy, testy paskowe do badania moczu. 

18.01

Poniedziałek

00:00
Pink Lips

Akcja edukacyjna związana z Europejskim Tygodniej Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, ma na celu doedukowanie uczestników z m.in. tematów związanych z profilaktyką HPV, badaniami ginekologicznymi i zdrowiem intymnym. Współorganizatorem akcji jest organizacja Kwiat Kobiecości.

14.01

Czwartek

16:00
Remont biura Oddziału Olsztyn

Akcja polegająca na zmianie miejsca położenia mebli, ich wyczyszczeniu, ułożeniu przywiezionych z magazynu przedmiotów.

11.01

Poniedziałek

08:00
Podziel się piosenką!

Projekt "Podziel się piosenką!" ma na celu stworzenie listy podnoszących na duchu piosenek poprzez udział zainteresowanych w udostępnianiu na Facebook'u linku do utworu i oznaczanie 3 znajomych, zachęcając ich do podzielenia się własnymi propozycjami. Wykorzystany jest hasztag #podzielsiepiosenka, aby umożliwić odnalezienie postów z linkami i stworzenie z nich playlisty, która zostanie zamieszczona na stronie wydarzenia. Jednocześnie wprowadzony jest element edukacyjny w zakresie zdrowia psychicznego i jego zaburzeń, zwłaszcza dotyczących skłonności samobójczych. Informacja gdzie znaleźć pomoc, jak sobie radzić, jak zauważyć, zrozumieć i rozmawiać z osobami, doświadczającymi zaburzeń są udostępniane w postach na stronie wydarzenia. Cały projekt kończy się upublicznieniem playlisty...

10.12

Czwartek

19:00
REUSE IT - DON'T LOSE IT - zero waste

FMSA Poland oddzial w Olsztynie serdecznie zaprasza na webinarium o tematyce Zero-Waste czyli jak ograniczyc zużycie materiałów i pieniedzy jednoczesnie ratujac nasza planete. 

06.12

Niedziela

11:00
Remont biura Oddziału Olsztyn

Kolejny dzień remontu polegał głównie na pracach porządkowych i wykończeniowych: montowanie listew przypodłogowych i uszczelnianie ich sylikonem, zaklejanie akrylem ubytków i ponowne malowanie bardziej chłonnych obszarów ściany, składanie i układanie mebli, wycieranie kurzów, segregowanie przedmiotów, mycie okien, naprawianie prostej elektroniki, konfigurowanie urządzeń wielofunkcyjnych.

05.12

Sobota

13:00
Remont biura Oddziału Olsztyn

Akcja mająca na celu przeprowadzenie generalnego remontu biura. 05.12.2020 szlifowane i malowane były drzwi i belki, wynoszone meble, odkurzana oraz myta podłoga, wnoszona i montowana wykładzina.

01.12

Wtorek

06:00
World AIDS Day - Q&A

Z okazji Światowego Dnia AIDS serdecznie zapraszamy do oglądania na youtube "World AIDS Day" Q&A. Mamy nadzieję, że dzięki temu nagraniu przybliżymy tematykę HIV/AIDS oraz rozwiejemy wątpliwości, które czasem mogą prowadzić do stygmatyzacji osób dotkniętych tą chorobą.