Program Stały ds. Wymiany Naukowej i Program Stały ds. Praktyk Klinicznych (SCORE&SCOPE)

Program Stały ds. Praktyk Klinicznych (SCOPE) 

Program Stały ds. Wymiany Naukowej (SCORE)

Czyli programy wyjazdowe zwane wspólnie EXCHANGES! Są to nieco odmienne programy od pozostałych, ponieważ w nich nie bierzesz udziału jako wolontariusz, tylko to właśnie dzięki nim masz szansę, aby wyjechać poza granicę Polski na wymianę naukową ze SCORE bądź odbyć swoje praktyki kliniczne ze SCOPE! 

Oto kilka najistotniejszych informacji, które musisz wiedzieć:

·   Możliwość wyjazdu już po 1 roku! – SCORE; natomiast ze SCOPE po 3 roku - praktyki często w nowych szpitalach (nawet prywatnych), ciekawe prace badawcze (nawet z możliwością włączenia do publikacji naukowej).

·   Kwalifikacja na podstawie punktów uzbieranych np. za udział we wcześniej wspomnianych akcjach, ale zdarzają się wyjątki i czasami za zadziwiająco mało punktów można wybrać się w bardzo daleką podróż.

·  Przykłady kierunków, jakie jesteśmy w stanie zaoferować: Tajlandia, Indonezja, Japonia, Tajwan, Korea, Finlandia, Jordania, Portugalia, Meksyk, Kanada, Kolumbia, Brazylia, Austria, Rosja, Grecja i wiele innych

·   Stosunkowo niskie koszty wyjazdu - znacznie niższe niż przy wyjeździe samodzielnym 

Jeżeli jesteś na 1 czy 2 roku i zastanawiasz się czy masz szanse na wyjazd – odpowiedź brzmi TAK! Jeżeli chcesz wiedzieć jak poprawnie zaaplikować na wyjazd, do kogo złożyć wymagane dokumenty oraz gdzie zdobyć przydatne informacje o miejscu, do którego pragnęlibyście się wybrać to koniecznie przyjdźcie na spotkanie exchanges! Gwarantujemy, że z nami się nie będziesz nudzić

 

Beata Twardowska – Koordynator Lokalny ds. Praktyk Klinicznych

leo@olsztyn.ifmsa

Dyżur

Brak dyżurów w najbliższym czasie.