Podziel się piosenką z okazji Blue Monday

Trzeci poniedziałek stycznia zyskał sobie naprawdę złą sławę. Określenia "BLUE MONDAY", czyli najbardziej depresyjny dzień w roku, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Termin ten wprowadzono w 2004 roku, a został on wyznaczony za pomocą matematycznego wzoru. W tym roku „obchodzimy” go 18 stycznia.

Mimo że naukowcy wypowiadają się o nim krytycznie, nazywają farsą czy pseudonauką, główna zainteresowana - depresja - staje się globalnym problemem codziennego życia.

Podziel się piosenką to akcja mająca na celu nie tylko stworzenie playlisty na poprawę humoru, ale również dzielenie się wiedzą na temat tego gdzie osoby chore na depresję mogą znaleźć wsparcie albo jak mogą pomóc bliscy.

Pomysłodawczyni, Natalia Sudoł, opowiada o tym, jak wpadła na ten oryginalny pomysł:

„Muzyka jest ważną częścią mojego życia. Brzmi to banalnie, bo chyba większość z nas może powiedzieć to samo. Stąd właśnie wziął się pomysł na „Podziel się piosenką”. Każdy przechodzi gorsze dni i jednym ze sposobów dystrakcji jest właśnie słuchanie muzyki. Chciałam stworzyć wspólną playlistę, w której zbierzemy propozycje utworów na te trudniejsze chwile. Tak, aby dać sobie szansę na poprawę nastroju. Postanowiłam wykorzystać zbliżający się symboliczny Blue Monday, aby rozszerzyć projekt o element edukacyjny na temat skłonności samobójczych.  

Zatem przez tydzień poprzedzający Blue Monday dzielimy się piosenkami, które podnoszą nas na duchu, dodają nadziei i poprawiają humor. Jednocześnie codziennie na stronie wydarzenia umieszczane są posty dotyczące zdrowia psychicznego. Chciałam, aby informacje gdzie znaleźć pomóc, jak pomóc sobie samemu, gdy nie mamy innej możliwości, a także jak zrozumieć, zauważyć i rozmawiać z osobą ze skłonnościami samobójczymi, były dostępne dla jak najszerszej grupy osób. Temat nie jest lekki, ale w moim odczuciu bardzo ważny.

Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy różnorodną listę piosenek, które służą nam wszystkim jako pomoc, gdy mamy gorszy humor. Muzyka może stanowczo polepszyć nastrój natomiast nie jest ona oczywiście lekiem ani terapią. Dlatego tak istotne było dla mnie także, aby podzielić się możliwościami profesjonalnej pomocy dla osób, które doświadczają problemów w zakresie zdrowia psychicznego lub po prostu potrzebują wsparcia.”

Zatem serdecznie zapraszamy na nasze wydarzenie:

https://fb.me/e/MgD2Zsvp

Wrzucajcie na fb piosenki, oznaczając #podzielsiepiosenka.

Dzielcie się muzyką, zapraszajcie znajomych, razem stwórzmy pozytywną atmosferę, w której każdy może otrzymać pomoc.

Wesołego Niebieskiego Poniedziałku!


Dyżur

Brak dyżurów w najbliższym czasie.