How to IFMSA-Poland?

Nie ma chyba na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UWM w Olsztynie osoby, która choć raz nie usłyszała słowa ,,ifemsa''. Nie wspominając o tym, jak wielu nauczycieli akademickich było czynnymi członkami tego stowarzyszenia. 

Pogląd o studentach medycyny jest taki, że siedzą oni w książkach od rana do nocy, nie mając czasu na nic więcej. Czy znajdzie się chociaż jedna osoba, która potwierdzi to zdanie? Jak wielu z nas uczy się w wolnym czasie nowego języka, chodzi regularnie na basen, ćwiczy boks czy zbiera znaczki? O zaletach jakie niosą ze sobą dodatkowe zainteresowania napisano już niejeden artykuł i tym właśnie jest IFMSA-Poland czyli hobby. Studenci dla studentów, miejsce, w którym każdy będzie się czuł dobrze, w którym stawiamy na rozwój zarówno ten naukowy jak i osobisty. Można wyjechać do odległych krajów, poćwiczyć jogę po ciężkim tygodniu, wyprowadzić samotne pieski ze schroniska i wiele, wiele innych cudownych rzeczy. Tu nikt nie mówi co trzeba robić i jak trzeba spędzać swój wolny czas - po prostu spędzamy go razem! 

W ogromniej ilości akcji można się zgubić, dlatego zostały one podzielone tematycznie, są też studenci działający w stowarzyszeniu dłużej i to oni najczęściej pomagają oswoić się z każdą nową rzeczą. Aby wszyscy partnerzy brały nas za poważnych i odpowiedzialnych ludzi, konieczne było stworzenie pewnej struktury hierarchicznej, ale jest to podział bardzo formalny - w końcu każdy z nas jest studentem. 

O tych wszystkich sprawach mówiliśmy podczas spotkania informacyjnego 9 październik 2019r., powstał z niego także konspekt, który pozwoli każdemu zadomowić się w tym ciepłym miejscu jakim jest olsztyński Oddział IMFSA-Poland. Zdjęcia ze spotkania oraz wspomniany konspekt do zobaczenia poniżej. 

Przy okazji na Facebook'u można odwiedzić profil Oddziału Olsztyn: https://www.facebook.com/IfmsaPolandOddzialOlsztyn/ oraz profil ogólnopolski: https://www.facebook.com/IFMSA.Poland/


Dyżur

Brak dyżurów w najbliższym czasie.