How to IFMSA-Poland?

Jak to jest z tą "ifemsą"? O co chodzi z tymi punktami i czy w ogóle warto do niej dołączyć?

 

Już chyba każdy student Collegium Medicum UWM w Olsztynie usłyszał choć raz słowo "ifemsa''. Nie wspominając o tym, jak wielu nauczycieli akademickich było czynnymi członkami tego Stowarzyszenia. 

Pogląd o studentach medycyny jest taki, że siedzą w książkach od rana do nocy, nie mając czasu na nic więcej. Czy znajdzie się chociaż jedna osoba, która to potwierdzi? Jak wielu z nas ma dodatkowe zainteresowania - uczy się języków, gra w kosza czy gotuje? I tym właśnie jest IFMSA-Poland, czyli hobby. Studenci dla studentów, miejsce, w którym każdy będzie czuł się dobrze, w którym stawiamy na rozwój zarówno ten naukowy, jak i osobisty. Można wyjechać do odległych krajów, poćwiczyć jogę po ciężkim tygodniu, wyprowadzić samotne pieski ze schroniska i wiele, wiele innych rzeczy. Tu nikt nie mówi co trzeba robić i jak trzeba spędzać swój wolny czas - po prostu spędzamy go razem! 

W ogromniej ilości akcji można się zgubić, dlatego zostały one podzielone tematycznie, są też studenci działający w stowarzyszeniu dłużej i to oni najczęściej pomagają oswoić się z każdą nową rzeczą. O tym i innych sprawach mówiliśmy podczas spotkania informacyjnego 19 października, jednak żeby każdy wiedział "jak w tę ifemsę?" - stworzyliśmy z niego konspekt, który znajdziecie w plikach poniżej. 

Mamy dla Was również serię filmików, które pozwolą każdemu zadomowić się w tym ciepłym miejscu jakim jest olsztyński Oddział IMFSA-Poland:
SCOME - Program Stały ds. Edukacji Medycznej - https://ifmsapolandolsztyn.page.link/scome
SCOPH - Program Stały ds. Zdrowia Publicznego - https://ifmsapolandolsztyn.page.link/scoph
SCORA - Program Stały ds. Zdrowia Reprodukcyjnego i AIDS - https://ifmsapolandolsztyn.page.link/scora
SCORP - Program Stały ds. Praw Człowieka i Pokoju - https://ifmsapolandolsztyn.page.link/scorp
SCOPE - Program Stały ds. Praktyk Klinicznych
SCORE - Program Stały ds. Wymiany Naukowej https://ifmsapolandolsztyn.page.link/exchanges

 


Dyżur

Brak dyżurów w najbliższym czasie.